«Единое окно» определяется как механизм, позволяющий сторонам, участвующим в торговых и транспортных операциях, представлять стандартизированную информацию и документы с использованием единого пропускного канала в целях выполнения регулирующих требований, касающихся импорта, экспорта и транзита»

РЕКОМЕНДАЦИЯ ЕЭК ООН № 33

Публикация заместителя Министра инфраструктуры Украины Ю. Лавренюка в соцсети Facebook касательно возможной коррупционной составляющей в деятельности ГП "АМПУ"


Юрій Лавренюк

26 сентября в 16:48 · Киев ·

Нещодавно була виявлена ще одна можлива корупційна складова в діяльності ДП «Адміністрація морських портів України».

Так, впровадження Інформаційної системи портового співтовариства (далі ІСПС) відбувалось за здійснення можливих корупційних дій з боку окремих керівників ДП «АМПУ» у розрізі того, що прикриваючись впровадженням новітніх інформаційних систем, які мають на меті зниження корупційних ризиків під час надання митно-брокерських та інших послуг, в приватні руки було передано надзвичайно великий об’єм інформації з обмеженим доступом, яку приватні власники в подальшому можуть використати на власний розсуд, заробляючи при цьому мільйонні статки.

Керівництво Адміністрації морських портів України, не проводячи відкритий конкурс, доручило приватній компанії розробку програмного забезпечення ІСПС. Для впровадження ІСПС було створене спеціальне комерційне підприємство ТОВ «ППЛ 33-35», яке без згоди суб’єктів господарювання довільно встановлювало ціни на послуги доступу до ІСПС. Дане товариство, отримавши повну монополію на впровадження та функціонування ІСПС у 2015 році, завищило тарифи за одиницю виміру – контейнер, одразу ж вдвічі. До теперішнього часу, ТОВ «ППЛ 33-35» не надало жодних пояснень, чому плата стягується саме за контейнер, а не за документ, який подається для обробки.

Усі суб’єкти господарювання, які не погоджуються платити вдвічі, одразу ж отримують повідомлення від Центру обробки даних (далі ЦОД) про відключення їх від доступу до ІСПС. В цей час, керівництво ДП «АМПУ» не оприлюднює жодних умов співпраці з ЦОД та не надає жодних документів, щодо права ЦОД припиняти доступ суб’єктів господарювання до ІСПС. Зокрема, ТОВ «ППЛ 33-35» усуває від доступу до ІСПС компанії, які не погоджуються з його політикою і самостійно визначає суб’єктів господарювання, яким буде надавати доступ. Більшість компаній заходять в «глухий кут», тому що отримати такі послуги від іншого суб’єкта господарювання неможливо.

Керівництво Адміністрації морських портів України, створило всі умови, які дозволяють альтернативно та безоплатно вводити данні до ІСПС, але унеможливлюють ефективне користування ними. Неможливо навіть дізнатися про оформлення митницею у пункті пропуску квитанції форми МД-1 та її реквізити, що робить доступ до ІСПС необхідним для позивача задля своєчасного оформлення вантажів в морських портах під час здійснення своєї господарської діяльності.

В минулому році, програмне забезпечення ІСПС повинно було перейти у державну власність, але цього не було виконано у зв’язку з тим, що ТОВ «ППЛ 33-35» виставило рахунок за свою "продукцію" у розмірі 100 млн. грн!!! Тому, на сьогодні, ТОВ «ППЛ 33-35» залишається повноцінним єдиним власником і розпорядником програмного забезпечення ІСПС та всієї інформації інформаційних систем.

Факт наявності корупційної складової у діяльності ДП «АМПУ», щодо впровадження та функціонування ІСПС, підтвердив Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції на одному зі своїх засідань.

В цей час, окремі керівники ДП «АМПУ» твердо відстоюють свою позицію про те, що держава не повинна втручатися в діяльність приватного суб’єкта господарювання спираючись на те, що послуги з ІСПС здійснюються за вільними тарифами. Замість того, щоб займатися викоріненням наявних корупційних факторів, в ДП «АМПУ» продовжують впровадження та функціонування "приватної " ІСПС.

З даного приводу Управлінню запобігання корупції, внутрішніх розслідувань та державного фінансового моніторингу Міністерства інфраструктури України та Службі внутрішньої безпеки ДП «АМПУ» доручено провести об’єктивну перевірку, узагальнені матеріали якої, направити до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.
Volodymyr Omelyan

Александр Захаров

 

Смотреть копию публикации с интернета